Boh vie vždy povzbudiť


Boh odpovedá na otázky a povzbudzuje, keď je treba, verte mi alebo nie, je to pravda. Posledných niekoľko dní bolo pre mňa trochu náročnejších. Poznáte to, povinnosti, ktorým sa nevyhnete, ale nechce sa vám do nich. Niektoré veci mi nevyšli a dosť to zamrzelo, lebo to znamená len ďalšie komplikácie. Čo však bolo (a je) úžasné, boli Božie slová, ktoré mi hovoril cez svoje slovo a aj cez ďalších ľudí.lauren rushing @Filcker
lauren rushing @Filcker

Vie odpovedať v správny čas

Boh vie tak dobre odpovedať, keď to človek potrebuje, upriamiť našu pozornosť, keď veci prehliadame a privolať nás späť k svojmu plánu bližšie. Ak si myslíte, že vám sa to nestáva, skúste sa za to modliť, prosiť o odpovede, ktoré nemáte. On odpovie ,verte mi, respektíve Jemu, Jemu verte, On ich dá. Možno nie v tedy, keď budete chcieťale určite v tedy, keď budete potrebovať a ja som potreboval dnes.

Povzbudil ma.

Mnoho ľudí nechápe, keď niekto povie: Boh mi povedal, Boh mi ukázal… Ako si to máme predstaviť? Nevedel som to ani ja, ale časom som pochopil, že si pod tým nemáme predstavovať neviem aké zjavenia alebo niečo podobné.  Jednoducho to vyzerá tak, že si niečo prečítate a príbeh (myšlienka) úplne zapadá do tej vašej situácie, alebo do nej niečo hovorí.  Prípadne sa rozprávate s človekom a zrazu cez to, čo hovorí dostanete impulz, myšlienku, odpoveď, princíp. Keď prosím Boha o odpovede, hovorí ku mne takto (najčastejšie).

V Biblii

Čítal som Božie slovo. Ten verš som si všimol už včera, lebo ho mám podčiarknutý a vtedy som si len na chvíľu povzdychol a povedal, že je to pravda, no dnes, keď som to čítal v celom kontexte,… jednoducho ma to povzbudilo.

Tak vedz dnes, že Hospodin, tvoj Boh, ide pred tebou. …Tak vedz, že nie pre tvoju spravodlivosť dáva ti Hospodin zabrať túto dobrú krajinu; (5M 9,3a.6)

Mojžiš znova pred vstupom do zasľúbenej zeme hovorí Izraelcom zákon a pripomína zmluvu, ktorú majú s Bohom. Stoja na druhom brehu Jordánu (v Zajordánsku) a majú prejsť do zasľúbenej zeme a zabrať ju. Boh tu cez Mojžiša ubezpečuje svoj ľud, že ide s nimi a nemajú sa báť, lebo kráča pred nimi a ako po celý čas na púšti aj teraz im pripravuje cestu. Ďalej  im pripomína, že to robí nie pre to, že oni sú nejako dobrí alebo spravodliví, ale pretože on to tak chce. Miluje ich a je to Jeho vôľa.

Boh má pre mňa veci pripravené, mojou úlohou je len ich nasledovať v dôvere.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.