Prečo nenávidím náboženstvo, ale milujem Ježiša


Začiatkom tohto roka sa na Youtube objavilo toto video, okamžite vyvolalo množstvo búrlivých reakcií a stovky video odpovedí, a to už od katolíkov protestantov, ale aj ateistov.  Za pár dní zaznamenalo takmer 18 miliónov vzhliadnutí

Video obsahuje slovenské titulky.

Nejde o to, že teraz treba začať nenávidieť náboženstvo. Ide o to, aby sme pochopili, že Ježiš nepatrí žiadnemu náboženstvu, Ježiš neprišiel založiť náboženstvo. Prišiel, aby zachránil to, čo bolo zahynulo. Jediné čo tu nechal je on sám, Duch svätý, jeho cirkev. Cirkev, ktorá nie je inštitúciou, ale telom Kristovým.

Ako to, že cirkev nie je inštitúcia?

Cirkev je spoločenstvo Ježišových nasledovníkov. Nie je to žiadne kresťanstvo, žiaden katolicizmus alebo protestantizmus – to všetko je len teológia. Ježiš svojich nikdy kresťanmi ani nijak podobne nenazval. Svojich nasledovníkov označoval jednoducho – učeníci.

Dôležité je, aby sme pochopili, že nie je dôležité to do akého kostola chodíme, kto nám káže, či sme členom tradičnej cirkvi alebo charizmatického hnutia. Najdôležitejšie je mať v srdci Ježiša a len Jeho. Milovať ho a milovať blížnych. To hlavné. Teraz nehovorím, že hurá – poďme preč z cirkvi, nie – ako nasledovníci Ježiša by sme mali žiť v spoločenstve (v cirkvi), ale pamätať vždy na jedno, cirkev sa nikdy nesmie stať niečim nadradeným Bohu, inak to všetko stratí zmysel. A to aj toto video kritizuje. Totiž dnes,  akoby sa z mnohých spoločenstiev vytratila najvyššia autorita Boha, a akoby sa podriadila autorite cirkvi. Ježiš sa nestal Zákonom, ale zákon sa stal Ježišom. Práve preto však Boh poslal svojho syna na svet, aby zrušil zákon, ktorí si Židia vytvorili, aby im znova ukázal zmysel toho, čo im dal pôvodne. Pretože celý boží zákon, tak ako ho poznáme je len o milovaní Boh z celej sily, mysle a srdca a o milovaní blížnych rovnako ako seba. Židia na to však akosi zabudli a vytvorili niečo čo sa zmenilo na “náboženstvo” bez Boha, lebo zákon postavili nad neho.

Spoločenstvo je potrebné pre každého Kristovho nasledovníka, upevňujeme sa v ňom, môžeme sa zdieľať a spoločne chváliť Hospodina. Práve spoločenstvo Kristových nasledovníkov je živá rodina.

Tak nech sa nestane i nám, že odsunieme Krista a nehovorme, že Kristus áno, Cirkev nie. Lebo Cirkev je telo Kristovo. Teda milujme Ježiša a učme sa priamo do neho, všetko nám zanechal v Jeho Slove – v Biblii. Nech sa kresťanstvo nestane náboženstvom, ale životom odovzdaným Kristu.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.