Zastavenie diablových rečí


Je mi akoby číhajúcim medveďom, akoby levom v úkryte. Zviedol ma z cesty, ochromil a spustošil ma. Napäl svoj luk a urobil ma terčom pre svoje šípy. Strelil do mojich obličiek šípy zo svojho tulca. Bol som na výsmech celému môjmu ľudu, jeho posmešnou piesňou každý deň! Nasýtil ma horkosťou, hojne ma napojil palinou. Zuby mi dolámal na kremeni, stlačil ma do popola. Moja duša je zbavená pokoja, zabudol som na šťastie, takže hovorím: Moja sláva je preč, i to, čo som očakával od Hospodina.

Rozpomeň sa na moju biedu a blúdenie, na palinu i na jed. Ty sa iste rozpomenieš, že duša vo mne je skľúčená; vezmem si to k srdcu, preto budem čakať na Neho. Hospodinove skutky lásky neprestávajú, lebo Jeho milosrdenstvo sa nekončí; obnovujú sa každého rána, veľká je Tvoja vernosť. Hospodin je môj údel, vraví moja duša, preto budem očakávať na Neho. Dobrý je Hospodin voči tomu, kto dúfa v Neho, voči duši, ktorá Ho hľadá. Dobre je mlčky očakávať na pomoc Hospodinovu.

Žalospevy 3:1-3:26

Nemusíš byť Charlesom Spurgeonom, aby si prikázal diablovi odísť z tvojho života.

Keď si prechádzate svoj životný príbeh, rýchlo zistíte, že zastrašovanie je všade. Zdá sa, že čím viac idete za Bohom, tým viac sa diabol snaží odradiť vás. A všetko, čo diabol chce, je podraziť nám nohy tým, že sa nás bude snažiť znechutiť a ponižovať.

Si bezcenný.

Si hrozný otec.

Nikdy sa nezmeníš.

Hovorí to mne a viem, že to hovorí aj vám. Najhoršie na tom je to, že diabol nemusí nevyhnutne úplne klamať. Nahovára nám polopravdy s dávkou reality, ktoré nám hodí medzi oči. Ale je tu jednoduchý spôsob, ako môžeme prekonať tieto jeho intrigánske spôsoby:

Zastavme jeho reči.

Je to jednoduché. Diabol vám ponúka len polovičnú pravdu – poskytnite mu druhú polovicu pravdy.

Áno, som bezcenný. Som nikto bez Krista. Ale pre mňa to už neplatí, lebo On zomrel, preto sa môžem stať novým stvorením a naplniť plán, ktorý má pre môj život.

Nie, nie som perfektný otec, ale som bezpodmienečne milovaný perfektným Otcom, ktorý stvoril hviezdy, pozná počet vlasov na mojej hlave. A každým dňom ma robí Jemu viac podobným.

Máš pravdu. Podľa mňa, nemôžem urobiť nič lepšie ako toto. Ale nerobím to ja – slúžim Pánovi, ktorý je schopný urobiť omnoho viac, ako môžem prosiť alebo si predstaviť.

Nemusíš byť Charlesom Spurgeonom, aby si prikázal diablovi odísť z tvojho života. Meno Ježiš samo o sebe ti stačí na to, aby si poslal svojho nepriateľa za hory.

Diabol sa vždy bude snažiť ukázať ti pády v tvojom živote. Zaplatí za to. Ukáž mu, čo o tebe povedal Ježiš.

Steven Furtick © 2012; Pôvodný článok nájdete na: www.sermoncentral.com; text pochádza z Chcemviac.com

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.