Príbeh Vianoc


Nádnerné video, ktoré nepotrebuje žiaden komentár, stačí si ho pozrieť a pochopíte podstate Vianoc a vlastne aj podstate kresťanstva.

Prepis príbehu:

“Príbeh Vianoc je príbehom, siahajúcim až k stvoreniu sveta. ktorého dopady zasahujú do večnosti.

Aby ktokoľvek mal nádej, že porozumie jeho kráse, sile a váhe, musí byť vyrozprávaný rovnako ako všetky skutočné príbehy: Od začiatku.

Skôr ako bol stvorený čas, skôr ako hviezdy dali svetlo, bol Boh. Bol to On, ktorý Slovom stvoril vesmír. Bol to On, ktorý prikázal pevnine vystúpiť z nekonečných oceánov. Bolo to Jeho Slovo, ktoré vyzdvihlo kontinenty z temných hlbín. Ale potom celé stvorenstvo zadržalo dych. Boh sám zostúpil na planétu, ktorú stvoril, vlastnými rukami siahol do prachu a vytvoril novú bytosť, schopnú poznať svojho Stvoriteľa spôsobom, ako žiaden iný tvor nemohol. Človeka.

Boh videl všetko, čo urobil, a bolo to veľmi dobré. A Boh dal svoju lásku do muža a jeho ženy. Urobil ich pánmi celej zeme, aby sa tešili z nej a z Neho po všetky svoje dni. Boli otcom a matkou všetkých, ktorí budú nasledovať. A rovnako ako všetci rodičia, Adam a Eva mali osud svojich detí vo vlastných rukách. Ale nie všetko bolo v mladom vesmíre dobré. Jed pýchy rástol.

Lucifer, jeden z najväčších a najnádhernejších anjelov, sa vzbúril proti Pánovi a bol zvrhnutý z neba. Rozzúrený Lucifer zobral na seba podobu hada a priniesol nemoc svojej pýchy na neskazenú zem. Ak nemohol vládnuť Bohu, bude vládnuť nad tými, ktorí boli stvorení na Boží obraz. Adam a Eva sa pridali na hadovu stranu. Otočili sa chrbtom k Bohu, rozhodli sa dúfať  a milovať vytvorené veci viac než ich Tvorcu.

A tak hriech vstúpil do sveta.

Čo bolo životom, dusil teraz závoj smrti. Ale dokonca aj v tejto hodine Boh pracoval na svojich zámeroch. Príde Spasiteľ.  A budú ho volať Predivný radca, Mocný Boh, Otec večnosti, Knieža pokoja. A On zachráni svet od hriechu. Ale ešte nie. Deti Adama a Evy niesli reťaze vzbury svojich rodičov a poškvrnenie ich hriechom. Ľudstvo sa stalo otrokom vlastných sebeckých vášní. Nepoznajúc Toho, na ktorého obraz boli stvorení, toho Jediného, ktorý im mohol  dať radosť, ktorú tak zúfalo hľadali.

Boh posielal prorokov, aby im pripomenuli Jeho sľub, že pošle Spasiteľa, ale aj proroci sa čudovali:Ako dlho, ó Bože, ako dlho potrvá, kým prídeš a napravíš všetko, čo hriech zničil? Ale Boh mlčal. A niektorí začali uvažovať,  či nezabudol na svoj ľud a neopustil ho v otroctve hriechu.

No Boh nezabudol a konečne prišiel čas, aby odhalil svojho vyvoleného, Spasiteľa celého tvorstva. Nebesá v údive sledovali, ako sa Syn Boží, naplnený milosťou a láskou, stal človekom. Dieťaťom menom Ježiš, ktoré pohltí vo svojom tele jed ľudského hriechu. Svätý a spravodlivý Stvoriteľ, Boh sám, prišiel zobrať na seba hriech ľudstva a reťaze ich vzbury. A umrel pod spravodlivým trestom, ktorý mal padnúť na nás. A tak na prvé Vianoce, Syn Boží, ktorého ruky vytvorili galaxie, sa držal šiat svojej mamy, ticho čakajúc na chvíľu, kedy privedie svoj ľud späť k Bohu.

Pred 2000 rokmi Ježiš Kristus, Zasľúbený, prišiel na tento svet. Vzal na seba trest, ktorým sme mali byť potrestaní my, a roztrhal reťaze našich hriechov. A skrze svoju smrť otvoril brány odpustenia a spoločenstva s Bohom.

Ale príbeh tu nekončí.

Pretože smrť nemôže uväzniť Toho, ktorý Slovom stvoril život. Ale zostáva otázka: ak Spasiteľ prišiel, prečo je náš svet stále taký. Nežijeme v dokonalom svete. Svet je ešte vždy ničený bolesťou, nenávisťou, zármutkom a strachom. Ale nič nie je stratené.

Spasiteľ nezlyhal. Ešte stále je tu jedno proroctvo, ktoré sa má vyplniť. Proroctvo, ktoré je rovnako platné v 21. storočí ako bolo v prvom. Vtedy uvidia Syna človeka prichádzať v oblaku s mocou a slávou veľkou. Na úsvite toho dňa bude všetko zlé napravené a všetko choré vyliečené. Skutky všetkých ľudí budú skúšané Tým, pre ktorého všetko bolo stvorené. Slepí uvidia, chromí budú chodiť a temnota bude navždy vypovedaná zo zeme a tí, ktorých nádej a dôvera bola v Neho, uvidia koniec dlhej noci hriechu a budú stáť tvárou v tvár Tomu, ktorý je ich večnou radosťou. Nikdy viac nebudú od Neho odlúčení. Lebo prvotné sa pominulo. Uzrite Toho, ktorý všetko tvorí nové.”

(preklad do slovenčiny: www.chcemviac.com)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.